Ali Fountaine Kimdir?

Genç yaşta büyük başarılar elde eden şarkıcı ve söz yazarı olan Ali Fontaine kimdir? Sorusunun cevabı için genç şarkıcının hayatından biraz bahsetmek gerekir. Henüz lise eğitimini tamamlamadan önce ilk uzun metrajlı albümünü çıkaran Ali Fountaine, bu albümü ile ilk ödülünü kazanmıştır. Hızla orjinal hit parçalar arasında yer alan şarkıları büyük beğeni toplamıştır.

 Ali Fountaine Hayatı

Hayatı boyunca pek yarışmada yer alan ünlü şarkıcı ve söz yazarı Ali Fontaine kimdir? ve hangi yarışmalara katılmıştır? Açıklamak gerekirse, şarkıcının yarışmalara katılmasının hayatındaki dönüm noktalarından biri olduğunu söylemek mümkündür. 2008 yılında “Sagkeeng’de Jammin” ve 2010 yılında “The Manitoba Star Attraction Talent Showcase” adlı yarışmalara katılmış ve bu sayede adını duyurmuştur.

 Ali Fountaine Müzik Kariyeri

Müzik kariyerinde 2011 yılında “Aboriginal Peoples Choice Music Awards” isimli müzik ödüllerinde “En İyi Artist” ve “En İyi Ülke Cd” ödülünü almaya hak kazanmıştır. İlk albümünden sonra Haziran 2012 tarihinde “Diamond in the Rough isimli ikinci albümünü yayınlamıştır. 2015 Temmuz da piyasaya sürülen single dışında, üçüncü albüm hazırlıkları yapan şarkıcı albümünde yer alan şarkıların sözlerini de yazmaktadır.

2015 yılında çıkarmış olduğu “Free” isimli albümde Free, Runaway, Not This Time, Fight For you, He’s About to Lose ve I Miss you isimli şarkılarının da sözleri kendine aittir. Başarılı şarkıcı ve söz yazarı Ali Fountaine çeşitli yerlerde sahne almaya devam etmekte ve müzik kariyerini devam ettirmektedir.