Barkod Etiketi Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Baskı tercihinize, kullanım amacınıza göre barkod etiketleri değişiklik göstermektedir. Ürün tanımlamasında ve ürün fiyatlandırmasında çok etkili bir şekilde kullanılmaktadır. Büyük ölçüde iş kolaylığı sağlıyor olması sebebi ile her sektörde kullanılmaktadır. Barkod etiketi kullanım alanı oldukça sınırsızdır. Her sektörde üretim ve satış amaçlı kullanılmak üzere etiketlere ihtiyaç duyulmaktadır. Türlerine ve kullanım amaçlarına göre etiketler birbirinden ayrılarak farklılık göstermektedir.

Üretilen ürünlerin doğru stoklanmasında, sınıflandırılmasında barkod etiketleri büyük önem taşımaktadır. Stok takibi açısından ve doğru stoklama işlemlerinin yapılması açısından çok gereklidir. Perakende veya satış sektöründe etiket kullanımının üretime faydası çok fazladır. Barkod etiketi sistemini kullanabilmeniz için öncelikle bir bilgisayar, yazılım, barkod yazıcı ve barkod etiketleri olması gerekmektedir. Karışık gelen durumlar için uzmanından destek alma imkânınızda bulunmaktadır.

Sevkiyat, dağıtım, üretim, perakende satış işlemleri, döküman yönetimi, kalite kontrol, elektronik ticaret, servis hizmetleri, doğalgaz, su, elektrik hizmetleri, posta hizmetleri personel devam kontrolü, ihracat işlemleri alanlarında barkod sistemi kullanılmaktadır. Bu sistem sayesinde de iş yükünde azalma sağlanmaktadır. Böylece hata riski de ortadan kalkmaktadır. Pazarlama dünyasının ortak dili barkod sistemidir denilebilir.