Endüstriyel Boyama Sistemleri Nedir?

Seri üretimlerin yaygınlaştığı endüstri alanında minimum maliyet ile maksimum verimi sağlamak amacı ile oluşturulan boyama sistemleri, büyük şirketler tarafından büyük oranda kullanılmaya başlamıştır. Bu kapsamda kullanılan sistemlerden bazıları;

Eco-Roller

Her türlü boya kabinine monte edilebilen patentli ECO-ROLLER filtreleme cihazı, filtre ömrünü maksimuma çıkarmak ve maliyetleri düşürmek için tasarlanmıştır. Bu, püskürtme kabini içindeki standart filtre sistemini değiştiren veya destekleyen küçük bir yapıdır. Üst kısımda özel bir filtreleme malzemesi bulunan bir bobin içeren bir çerçeveden oluşmaktadır. Malzeme kirlendiğinde, çerçevenin alt kısmına gider ve temiz filtreyi ortaya çıkarmaktadır. Bu, kullanışlı bir düğme tarafından çalıştırılan bir motor sayesinde gerçekleşmektedir. Masura tamamen yenilendiğinde bobinin değiştirilmesi gerekmektedir.

Hızlı Kurutma Sistemleri

Yapı, içinde poliüretan reçine esaslı bir izolatör enjekte edilmiş ön boyalı yalıtıcı çelik panellerden oluşmaktadır. Odadaki devridaim ve hava işlemi, bir nem alma ve ısıtma birimi (elektrikli ısıtıcılar veya bir ısı eşanjörü tarafından garanti edilir) tarafından yapılır.

Bu makine, otomatik nem kontrolü ve sıcaklık modülasyonlu kontrol sistemi ile donatılmıştır. Kurumanın gerçekleştiği odadaki havanın düzgün difüzyonu, özel dağıtım bölmeleri ile dikey paneller vasıtasıyla gerçekleşir. Parçaların homojen bir şekilde kurutulmasını sağlamak için, bir elektrik komutu ve kontrol paneli, kurulu olan tüm yardımcı programların en iyi şekilde çalışmasını garanti eder. Ayrıca, operatörün elle istenen parametreleri (sıcaklık / nem) ayarlamasını veya kullanılan kaplama ürününe dayalı olarak otomatik olarak özel programlar oluşturmasını sağlayan ve böylece Zaman / Sıcaklık / Nemi ayarlayan bir dokunmatik ekran ile donatılmıştır.