İcadına En Çok Sevinilen Alet Hangisidir?

Şüphesiz icadına en çok sevinilen alet telefondur. Günümüzde elimizden düşüremediğimiz telefonun icat edilmediğini düşünebiliyor musunuz? Birçoğunuzun hayır dediğini duyar gibiyiz.

Sizlerle telefonun olduğu ve olmadığı bir dünyayı ele alalım.

Telefonun olduğu bir yaşamda:

Telefon ile birlikte günümüzde de gördüğümüz gibi birçok şeyi hızlı, kolay, pratik ve aynı zamanda güven içerisinde halledebiliyoruz. Örneğin: Internet ile birlikte halledebildiğimiz birçok işlemi cep telefonu ile birlikte halledebiliyoruz. İcadına En Çok Sevinilen Alet Hangisidir?Örnek olarak para havalesi internet üzerinde alışveriş dünyanın bir ucundan bir ucuna anında haberdar olma vb. Telefonun içerisinde bulunan birçok özellik hayatımıza ciddi önem kattığı kesindir. En basit örneği hayatımızın her anını küçük bir dokunuşla ölümsüzleştirebiliyoruz yine tek dokunuş ile her şeyi anı anına videoya alarak gelecekteki nesillere aktarabiliyoruz.

Telefonun olmadığı bir yaşamda:

Her şeyden mahrum durumda kalırsınız telefon yokken bilgi vardı ama bu kadar fazla bir biçimde yaygın değildi. Konuşmak günler, haftalar hatta aylar alıyordu. Mektup yazılacak yollanacak yerini bulacak en azından 1 hafta sonra ulaşıyordu. Şimdi 5 dakikada destan yazıp bunu dünyanın diğer yanında olan arkadaşınıza ailenize dostlarınıza anında gönderebiliyorsunuz ne kadar mükemmel değil mi? Fakat her şeyi kararında kullanmak önemli telefon gerçekten hayatta büyük bir teknolojik gelişim fakat kötü amaçlarla da kullanılabiliyor.

Örneğin telefon dolandırıcıları internet üzerinden dolandırıcılık hepsi yapılabiliyor bunlara karşı duyarlı olmakta fayda var. Telefon aşırı kullanıldığında led ışığı sebebi ile gözlere radyasyon nedeni ile ise beyine zarar verebilir bunlara dikkat etmeliyiz. Telefon hayatta o kadar yer kaplıyor ki artık telefon elimizden alındığı zaman eksik hissediyoruz bilindiği gibi her şeyin azı karar çoğu zarar o yüzden bilinçli kullanmalıyız. Telefon bilinçli kullanıldığı takdirde gerçekten mükemmel bir teknolojik buluş haline geliyor.

İcadına En Çok Sevinilen Alet Hangisidir?” konusunda Bir Fikir

  1. haberi okumadan önce aklıma gelen elektrik ti ama değilmiş telefonmuş oda güzel tabi ki şimdi zamanda vazgeçilmezimiz olmadığında hayat durmuş gibi olanımız

Yorumlar Kapalı